Warning: Creating default object from empty value in /www/doc/www.letosdarujpomoc.cz/www/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
ORGANIZACE POMÁHAJÍCÍ PLANETĚ V ČR – letosdarujpomoc.cz

ORGANIZACE POMÁHAJÍCÍ PLANETĚ V ČR

Seznamte se s projekty, které v ČR pomáhají chránit planetu, klima a podporují environmentální otázky. Ať už jsou vzdělávací projekty, projekty propojující umění a ochranu planety, nebo kampaně podporující praktické způsoby jako distribuce látkových pytlíků na nákup – podporou kteréhokoliv z nich získá naše planeta a naše společná budoucnost naději a pozitivní směr. Díky za každou vaši pomoc.

I tyto organizace pro vás připravily spoustu benefičních drobností, které vám mohou sloužit jako symbolický dárek pro někoho blízkého. A i vám může připomínat, jak skvělou věc jste podpořili.

Aktuálně projekty také nabízejí možnost podpory jednotlivých aktuálních kampaní na crowdfundingových platformách jako jsou Kickstarter.com, Indiegogo.com, Hithit.cz, Startovac.cz, Penězdroj.cz. Jednotlivé kampaně zde neaktualizujeme, najdete je na webech a sociálních sítích jednotlivých projektů.

ZERO WASTE ČESKO 

Projekt organizace Platforma pro udržitelný rozvoj, která se dlouhodobě věnuje propagaci zero waste, tedy minimalizace odpadu.

„Nejlepší prevencí nemocí je zdravé životní prostředí. Protože z něj pochází naše jídlo a voda, kterou pijeme a vzduch, který dýcháme. My i zvířata. Nezáleží na tom, jestli vás motivuje vaše vlastní zdraví, láska k přírodě nebo práva zvířat. Spojuje nás jedna planeta, kterou všichni sdílíme. Přidejte se k rostoucímu celosvětovému ZERO WASTE hnutí a přehodnoťte svoje spotřební návyky. Stačí pár snadných změn, které mají na stav životního prostředí velký dopad.“

Podpořit Zero Waste Česko můžete aktuálně v projektu 10 tisic sáčků pro Česko.

PLATFORMA PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ

www.platforma8.org

7. GENERACE

„Dvouměsíčník Sedmá generace vychází od roku 1991 s cílem reflektovat sociální a ekologické aspekty vývoje soudobé civilizace a zasazovat je do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních. Tematicky se soustředíme zejména na ochranu přírody a životního prostředí, obnovitelnou energetiku, alternativní ekonomiku, biozemědělství, ekovýchovu, lidská a zvířecí práva či menšinovou kulturu.

Název časopisu, který do roku 1997 vycházel jako Poslední generace, je symbolický. Inspirováni Velkým zákonem Irokézů jsme přesvědčeni o tom, že chceme-li jako lidstvo žít na této planetě ve spokojenosti a míru, musí naše jednání zohledňovat také potřeby našich potomků. A to i těch, kteří přijdou sedm generací po nás.“

www.sedmagenerace.cz

HNUTÍ DUHA

„Hnutí DUHA prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Dokážeme rozhýbat politiky a úřady, jednáme s firmami a pomáháme domácnostem. Svých výsledků bychom nedosáhli bez podpory tisíců lidí, jako jste vy.“

Hnutí Duha má připraveno mnoho možností, jak můžete spojit vaši pomoc s pořízením pěkného dárku – třeba Směsí pro les. Přidat se můžete i dobrovolnickou pomocí.

www.hnutiduha.cz