Warning: Creating default object from empty value in /www/doc/www.letosdarujpomoc.cz/www/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
POMOC ZVÍŘATŮM VE VOLNÉ PŘÍRODĚ – letosdarujpomoc.cz

ZVÍŘATA VE VOLNÉ PŘÍRODĚ

Zvířat ve volné přírodě přibývá znovu i u nás – i když velmi pomalu. Tuto křehkou rovnováhu vrací člověk zpátky obtížně, a i proto je nutná pomoc nás všech. Téma zvířat žijících ve volné přírodě souvisí s pomocí celému ekosystému, ve kterém žijí. Vybrat si můžete z podpory navracení zvířat do přírody a pomoci hendikepovaným divokým zvířatům. Děkujeme za vaši pomoc.

ZVÍŘE V NOUZI – dispečink: 774 155 155

Toto je velmi důležitý kontakt, který si prosím uložte do telefonu a využijte ho vždy, když najdete zraněné nebo jinak znevýhodněné divoké zvíře. Moc děkujeme! 

Celostátní databáze Zvíře v nouzi provozovaná Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) nabízí skvělou mapku všech záchranných stanic z celé ČR, které můžete kontaktovat pro pomoc nalezeným zvířatům.

„Našli jste divoké zvíře, které potřebuje lidskou pomoc?Pomohou vám naše záchranné stanice.

Kliknete-li na mapu v místě, kde se nacházíte, objeví se vám kontaktní telefon na stanici, která může zvířeti poskytnout odbornou pomoc.

Pokud si opravdu nevíte rady, volejte centrální dispečink Národní sítě záchranných stanic tel.: 774 155 155.“

Vánoční i jiné dárky pro vás má Zvíře v nouzi připravené zde.

„Pod stromeček můžete nově nadělit plnou misku kosům nebo sýkorkám nebo klasicky veverkám, ježkům, poštolkám, vydrám nebo více zvířatům díky certifikátu „Hostina pro zvířata“. Věnované dárky tak nejen potěší krásně vyvedenými certifikáty, ale především dobrým pocitem, že dárek bude ještě dál pomáhat.“

www.zvirevnouzi.cz

ŠELMY.cz

„Podporujeme spontánní návrat velkých šelem – vlků, rysů a medvědů – do našich lesů. Velké šelmy patří mezi živé klenoty naší přírody a jsou přirozenou součástí české krajiny. Pomáhají celkově udržovat přírodní rovnováhu. Problematice velkých šelem se Hnutí DUHA věnuje od roku 1995, soustavně od roku 1999. Místní skupina Hnutí DUHA Olomouc od roku 2002 organizuje terénní monitoring velkých šelem v Beskydech (tzv. vlčí hlídky) a zabývá se mnoha dalšími souvisejícími aktivitami, především osvětou a vzděláváním veřejnosti, ochranou migračních koridorů a biotopů šelem, tvorbou studií, navazováním spolupráce s myslivci a lesníky či zapojováním veřejnosti do ochrany šelem. Spolupracujeme při tom se Správou CHKO Beskydy a Agenturou ochrany přírody a krajiny.

Příchod velkých šelem k nám a jejich přežití ve volné přírodě však v současné době komplikuje až znemožňuje několik významných problémů.

Proto se snažíme pracovat na změně tohoto nepříznivého stavu prostřednictvím mnoha propojených aktivit. Neusilujeme o nákladné reintrodukce, ale o vytvoření podmínek pro samovolné šíření velkých šelem, aby mohly žít tam, kde najdou vhodné prostředí.“

Krásné dárky za vaší podporu pro vás mají Šelmy.cz připravené na svém eshopu.

Připravili pro vás také možnost přímé finanční podpory.

www.selmy.cz/o-nas