Warning: Creating default object from empty value in /www/doc/www.letosdarujpomoc.cz/www/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
ORGANIZACE POMÁHAJÍCÍ ZVÍŘATŮM – letosdarujpomoc.cz

PROJEKTY POMÁHAJÍCÍ ZVÍŘATŮM

V ČR najdete několik velkých, dlouhé roky působících projektů na ochranu zvířat, stejně jako mnoho menších, lokálních projektů.

Vybrat si můžete jednu nebo více organizací, nebo můžete vybírat podle kampaní, zvířat, které aktuálně chrání. Většina z projektů nabízí benefiční tematický merch, jehož zakoupením podpoříte aktivity projektu – a pro vás může být skvělým dárkem, který pomáhá. Většina projektů také nabízí možnost finanční podpory, ať už přímé, nebo přes platformy typu Darujme.cz. Aktuálně projekty také nabízejí možnost podpory jednotlivých aktuálních kampaní na crowdfundingových platformách jako jsou Kickstarter.com, Indiegogo.com, Hithit.cz, Startovac.cz, Penězdroj.cz. Jednotlivé kampaně zde neaktualizujeme, najdete je na webech a sociálních sítích jednotlivých projektů.

Teď už se můžete jen ponořit do nabídky – a vybírat srdcem svou pomoc. Díky za každou z nich.

ZVÍŘATA NEJÍME 

„Naší činností je zveřejňování informací z prostředí živočišné výroby, abychom zvýšili povědomí o každodenním utrpení nevinných zvířat, které je často očím veřejnosti skryto.

Lidstvo zapomíná vnímat hospodářská zvířata jako živé bytosti. Ty se sama za svá práva postavit nemohou. Proto jsme tady my, kdo to chce změnit. Každé zvíře je osobností, individualitou, které má právo na svobodný život a respekt. Živočišná výroba má také negativní dopady na životní prostředí a zdraví lidí. Nekonzumovat živočišné výrobky a žít s respektem ke všem bytostem je to nejmenší, co můžeme udělat pro zvířata, planetu i pro sebe.

„Kvůli malému kousku masa připravíme tyto bytosti o světlo a život, který jim byl dán proto, aby se na tomto světě radovali.“ Plútarchos“

Projekt Zvířata nejíme natáčí a zveřejňuje jinak skryté záběry z jatek, eviduje je, organizuje pietní akce před jatky, která upozorňují veřejnost na tyto kruté praktiky, dále píší knihy s veganskou tematikou jako je ekologická pohádka Tenkrát svět.

Skvělé dárky najdete na benefiční eshopu s tematikou Zvířata nejíme zde.

www.vincourovi.com/zviratanejime

SEA SHEPHERD

Celosvětová iniciativa, která se zasazuje o ochranu oceánů a moří. Nabízí skvělý merch, jehož prodejem a dary příznivců financuje akce aktivní ochrany ryb a savců žijících v ohrožených oblastech.

Můžete se také zúčastnit některé z akcí, kdy přímo na vodách pomůžete chránit ohrožené živočichy – více informací najdete na mezinárodním webu Sea Shepherd.

Benefiční shop (a skvělé tipy na dárky 😉 ) najdete zde.

Sea Shepherd Czech Republic

HLAS ZVÍŘAT

Nezisková organizace Hlas zvířat vznikla s cílem prosazovat a hájit zájmy a práva zvířat, a to všech, ať se jedná o zvířata domácí, hospodářská či volně žijící. Našim cílem je ukázat pachatelům, že jejich chování vůči zvířatům nezůstane nepotrestáno.

Stáli jsme vedle jiných legislativních změn zejm. za novelou trestního zákoníku, která od června 2020 kriminalizuje množírny a nevhodné podmínky chovu všech zvířat, rapidně zvýšila trestní sazby za týrání zvířat a zavedla nový druh trestu zákazu chovu a držení zvířat.

Česká republika se díky novele sepsané právníky z Hlasu zvířat řadí mezi nejvyspělejší země na světě, co se trestněprávní ochrany zvířat týče.

 Mezi naše další činnosti patří:

Příprava a prosazování legislativních změn na poli ochrany zvířat a přírody na české i evropské úrovni;

Právní zastupování zvířat v kauzách týrání či zanedbání péče;

Investigace takovýchto kauz, nashromáždění důkazů a podávání trestních oznámení a dalších podnětů za účelem potrestání pachatelů;

Kampaně zaměřené na ochranu zvířat, aktuálně Kůň není stroj nebo Nahlásit týrání / množírnu;

A mnoho dalších činností ve prospěch zvířat, přírody vč. prosazování rostlinné stravy.

O kauzách informujeme média a snažíme se, aby se o otřesných případech týrání zvířat dozvídala i veřejnost.

Naše činnosti můžete podpořit finančně zde. Díky pravidelné finanční podpoře dokážeme odstranit příčinu týrání zvířat, odhalit případy týrání zvířat a potrestat tak pachatele. Za Vaši pomoc nesmírně děkujeme.

OTEVŘI OČI!

Projekt, který se dlouhé roky zasazuje o zvýšení povědomí o tom, jak skutečně žijí hospodářská zvířata, upozorňuje na alternativní možnosti. Organizují The Official Animal March, Filmový festival Zvířata jsou taky lidi, dále kampaně Vánoce bez násilí, Bílé mínus, Bezmléčná výzva.

„Naším cílem je rozvířit diskuzi o problematickém vztahu člověka ke zvířatům. Snažíme se odkrývat souvislost mezi praktikami bezmezného využívání zvířat, jež se staly pevnou součástí naší společnosti, a našimi každodenními volbami. Jsme přesvědčeni, že každý z nás má možnost změny ve svých rukou.“

“ Podpořit nás můžete příspěvkem na transparentní účet Otevři oči: 2700191599 / 2010 buď pomocí darovacího formuláře vpravo nebo běžným bankovním převodem. Zvažte také zřízení trvalého příkazu – i malé pravidelné dary nám umožňují lépe plánovat aktivity do budoucnosti. Srdečně děkujeme za všechny vaše dary, díky kterým můžeme měnit svět.“

Otevři oči najdete také na Darujme.cz

Zde najdete vlastní aktivity, kterými můžete Otevři oči pomoci.

https://otevrioci.cz

OBRAZ

„OBRAZ se zaměřuje nejen na vzdělávání jednotlivců, ale též na prosazování legislativních změn a dalších systémových reforem. První významnou iniciativou, kterou jsme v této oblasti úspěšně vyvinuli, byla kampaň za zákaz kožešinových farem v České republice.“

Nyní organizují několik kampaní: Jak to snáší věnované zákazu klecového chovu, kampaň za Zákaz prodeje kožešin v ČR a projekt Inspekce zameřený na pomoc týraným zvířatům.

Pomoci můžete zde.

Petice můžete podepsat zde.

www.obrancizvirat.cz

SVOBODA ZVÍŘAT

Organizace Svoboda zvířat je nejdéle působícím projektem na ochranu zvířat v ČR. Má za sebou mnoho let podpory pozitivního vztahu veřejnosti ke zvířatům, orgnaizování kampaní za zákaz kožešin, podporu alternativ v testování na zvířatech, pokusech a vzdělávání.

„Do ochrany zvířat se můžete zapojit hned několika způsoby. Chcete-li se aktivně podílet na naší činnosti, staňte se naším dobrovolníkem. Neméně důležitá je pro nás ovšem finanční podpora, bez níž bychom se ochraně zvířat nemohli věnovat. Podrobnější informace naleznete v sekci Zapojte se. Za jakoukoli formu pomoci či podpory díky!

Aktuálně se zasazují o zákaz vystupování zvířat v cirkusech v kampani Cirkusy bez zvířat, dále se specializuje na ekovýchovu ve školách, alternativy k testům na zvířatech.

Krásné benefiční dárky najdete v jejich shopu.

www.svobodazvirat.cz