Warning: Creating default object from empty value in /www/doc/www.letosdarujpomoc.cz/www/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
ÚTULKY PRO PSY A KOČKY – letosdarujpomoc.cz

ÚTULKY PRO PEJSKY A KOČKY

V ČR existuje přes 300 útulků pro zatoulané, osamělé nebo týrané psy a kočky. Uvítají vaši jakoukoliv pomoc, a to ať přímo na místě nebo materiální pomoc.

V ČR existuje několik skvělých databází, vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat a najděte si útulek, který bude vašemu srdci nejblíže.

„Pomocí jednomu zvířeti nezměníte svět, ale změníte svět jemu.“

PES WEB

Nabitý seznam i s mapkou najdete na serveru pesweb.cz, který organizuje Nadační fond Psí naděje. Najdete zde dále databázi pejsků v útulcích, ztracené a nalezené pejsky, kontakty na neziskové organizace, ale i veterináře.
www.pesweb.cz

DOG’S LIFE

Seznam útulků řazený podle krajů najdete i na tomto serveru, spolu se zajímavými tipy jako jsou kontakty na výrobce psích vozíčků a popruhů.
dogslife.cz

PSÍ ŽIVOT

Výborný projekt, který se stará jednak o zvířata lidí na ulici, a jednak vyjíždí do romských osad a tam se stará o zvířata, která jsou většinou v děsném stavu. Situace se dlouhé roky neřešila, a i nyní je stále v osadách desítky tisíc zvířat. Minulý rok v osadách pomohli 773 psům, 68 kočkám a jednomu králíčkovi – 560 zvířat bylo odebraných, většina z nich již našla nový domov

„Slovensko dlouhodobě bojuje s velkým počtem toulavých psů na svém území, jejich počet se odhaduje na 150.000 (z celkového počtu 500.000 psů na Slovensku). Většina toulavých psů a koček pochází z chudinských romských osad, kde zvířata živoří v otřesných podmínkách, trpí parazity a nemocemi, které jsou přenosné na lidi, mají různá neléčená zranění a nejsou očkovaná. Jejich počet neustále narůstá, protože se mezi sebou nekontrolovatelně množí.
Praxe ukazuje, že jediným efektivním a humánním řešením, jak dlouhodobě snížit počet těchto ubohých zvířat, je jejich plošná kastrace. Za tímto účelem vznikl „Československý program“ – zvířata nepřevážíme do České republiky, ale řešíme problém toulavých zvířat přímo v místě jeho vzniku – tedy ve slovenských romských osadách. Společně s veterináři vyrážíme do těchto míst a postupujeme osadu po osadě, všechny dospělé psy a kočky během pár dní vykastrujeme a vracíme je zpět (jinak by si lidé pořídili jiná, opět nekastrovaná zvířata); zároveň odebereme všechna zvířata ve špatném zdravotním stavu a mláďata (zabráníme tak dalšímu množení zvířat v osadě), pro která se hledá na Slovensku nový domov.“
Web Pomoci zvířatům v osadách

POMOC PSÍKOM NA VÝCHODNOM SLOVENSKU

„Situácia s túlavými psami na východnom Slovenskuje veľmi zlá, podobná Rumunsku. Nachádzajú sa tu problematické cigánske osady, kde sa psy nekontrolovane množia, na dedinách sú psy chované v zlých podmienkach, na reťaziach, bez vody, bez jedla, prístrešku.
NAŠIM CIEĽOM JE PRIAMA ZÁCHRANA TÝCHTO ZVIERAT. Občianske združenie Pomoc psíkom na východnom Slovensku sme založili vo februári 2015 vo Veľkých Kapušanoch. Naše občianske združenie je regionálnym centrom Slobody zvierat. Našu činnosť vykonávame  dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, popri práci a rodine, bez nároku na odmenu.

V roku 2015 sme vo Veľkých Kapušanoch postavili  vlastnú karanténnu stanicu  pre psy s kapacitou cca 70 psíkov. Karanténna stanica je zariadenie, kde sa umiestňujú psy s neznámym zdravotným stavom – odobraté.

Pri adopciách psíkov aktívne spolupracujeme s organizáciami: Sloboda zvierat, TierschutzvereinLemuriae.V, GlückfürTiere, a TierhilfeHandicap, ktorým sa týmto chceme srdečne poďakovať za nájdenie množstva láskavých domovov pre našich psíkov a ich podporu.

Naše združenie nie je financované mestom , štátom ani EÚ. Činnosť združenia financujeme prevažne z dobrovoľných príspevkov ľudí  a adopčných poplatkov.“

Link pro přímou podporu najdete zde a také tady.

Nabídku pejsků z osad k adopci najdete na tomto linku s mottem Psí život je príliž krátky na to, aby bol premarněný za mrižami nebo zde.

A zde najdete informace o probíhajících veřejných sbírkách, ve kterých můžete pomoci najdete. Aukce najdete tady.

pomocpsikomvychod.sk

NADAČNÍ FOND PSÍ NADĚJE

Server přináší informace o adopcích pejsků a kočiček z mnoha útulků, zajišťuje také podporu některých z nich .

„Chceme psům vrátit lásku, kterou nám lidem dávají. A chceme se jim omluvit za to, jak se k nim někteří z nás chovají“

Nadační fond Psí naděje vznikl v září 2011 v Praze a jeho hlavním cílem je pomáhat opuštěným nebo týraným psům, stejně jako podporovat psí domovy, útulky a osoby z řad soukromých ochránců zvířat, kterým není lhostejný osud našich nejlepších čtyřnohých přátel. Fond je přísně neziskový, všichni členové fondu se pomoci psům věnují ve svém volném čase a bez nároku na honorář.“

Organizují konkrétní sbírky na konkrétní zvířata. Podporují sbírky na Ukrajině, kde je situace pro zvířata velmi nepříznivá.

Pokud sháníte materiální dárek, pak mrkněte na nabídku Nadačního obchůdku. Najdete zde předměty do kuchyně, šperky, dekorace a samozřejmě potřeby pro pejsky.

www.psinadeje.cz
PET HEROES
Věříme, že každý život má smysl. V organizaci Pet Heroes se nesoustředíme pouze na přímou péči o zvířata, snažíme se dělat i systémové změny, aby se u nás měla všechna domácí zvířata dobře. Pomáháme ostatním organizacím a útulkům, pořádáme přednášky, šíříme osvětu, staráme se o zvířata, jednáme s městy o kastračních programech a mnoho dalšího.  Mezi naše nejznámější projekty patří Handipet Rescue (pomoc hendikepovaným a nemocným zvířatům), Nekupuj, adoptuj! (kampaň proti množení) nebo například Štěně v nouzi (inzerce štěňat z útulků a azylů).
Nejsme nijak financování státem ani Evropskou unií, a proto jsme plně závislí na individuálních darech. Pokud byste se chtěli stát naším pravidelným dárcem, můžete si vybrat buď z virtuální adopce (https://www.handipet.org/nadalku/) nebo se můžete přidat do Klubu hrdinů (https://www.handipet.org/klubhandipetu/).
Přispět jednorázově nám můžete tady (https://www.darujme.cz/organizace/1200566). Pokud máte na Vánoce radši materiální dárky, tak máme i charitativní obchod s originálními předměty tady (https://shop.petheroes.cz/). Ať už si vyberete jakýkoli způsob pomoci, mnohokrát Vám děkujeme.